Milli Televiziya və Radio Şurasının iclası keçirilmişdir. İclasda 11-17 may tarixlərində ümum-ölkə televiziya kanallarının monitorinqinin nəticələri müzakirə olunmuşdur.
13 may 2020-ci il tarixdə "Space" televiziya kanalının efirində saat 23.00 – 24.00 arası müddətdə 18 dəqiqə reklam yayımlanması ilə "Televiziya və radio yayımı haqqında" Azərbaycan Respublikasının Qanununun 35.7-ci maddəsinin tələbləri pozulmuşdur. Şura həmin Qanunun 23.1-ci maddəsini rəhbər tutaraq "Space" televiziya kanalının efirində 4 iyun 2020-ci il tarixdə proqramların yayımının 3 saatlıq müddətədək (saat 08:00-dan saat 11:00-dək) dayandırılması haqqında qərar qəbul etmişdir.

The Council has adopted a decision to suspend the broadcasting of "Space TV" channel on June 4, 2020 for a period of 3 hours
09.09.2020 15:28
The meeting of National Television and Radio Council was held. At the meeting, the results of the monitoring of nationwide television channels on May 11-17, 2020 were examined.
The requirements of the Article 35.7 of the Law of the Republic of Azerbaijan "On Television and Radio Broadcasting" were violated by broadcasting 18 minutes of advertisements on "Space TV" channel within the period between 11.00 pm to 00.00 am. on May 13, 2020. Guided by the Article 23.1 of the Law, the Council has adopted a decision to suspend the broadcasting of "Space TV" channel on June 4, 2020 for a period of 3 hours (from 08:00 am to 11:00 am).