İclasda 5 may 2020-ci il tarixində ümumrespublika televiziya kanallarının efirinin monitorinqinin nəticələrinə baxılmışdır.
5 may 2020-ci il tarixdə "Space" televiziya kanalının efirində yayımlanan "Böyük boss" bədii filmində tütün məmulatından istifadə səhnəsinin aşkar şəkildə yayımlanması ilə "Televiziya və radio yayımı haqqında" Azərbaycan Respublikasının Qanununun 40.2.2.-1-ci maddəsinin tələbləri pozulmuşdur. Şura həmin Qanunun 23.1-ci maddəsini rəhbər tutaraq "Space" televiziya kanalının efirində 15 may 2020-ci il tarixdə proqramların yayımının 1 saatlıq müddətədək (saat 23:00-dan saat 00:00-dək) dayandırılması haqqında qərar qəbul etmişdir.
Həmçinin, "Azərbaycan Televiziyası" (AZTV) kanalının İnzibati Xətalar Məcəlləsinin 428.11-ci maddəsinə əsasən cərimə olunması ilə bağlı Milli Televiziya və Radio Şurası tərəfindən inzibati xəta haqqında protokol tərtib olunmuş və müvafiq rayon məhkəməsinə göndərilmişdir.

At the meeting, the results of monitoring of nationwide television channels on May 05, 2020 were examined.
An open demonstration of the scene of tobacco use during the broadcasting of the feature film "Böyük boss" on the "Space TV" channel on May 5, 2020 led to a violation of the requirements of article 40.2.22-1 of the Law of the Republic of Azerbaijan "On Television and radio broadcasting". Guided by article 23.1 of this law, the Council has adopted a decision to suspend the broadcasting of "Space TV" channel for one hour on May 15, 2020 (from 23:00 pm till 00:00 am).
Also, in connection with the imposition of a penalty on the "Azerbaijan Television" (AZTV) channel, in accordance with Article 428.11 of the Code of Administrative Offenses, National Television and Radio Council drew up a record on administrative violation and sent it to the relevant court.