Milli Televiziya və Radio Şurası "ARB" televiziya kanalına qarşı sanksiya tətbiq edir.
İclasda 18 aprel 2020-ci il tarixdə "ARB" televiziya kanalında yayımlanan "Elgizlə izlə" proqramına qoşulan ekspert tərəfindən nalayiq ifadələrin işlədilməsi faktı üzrə məsələyə baxılmışdır.
Milli Televiziya və Radio Şurası "ARB" televiziya kanalının efirində yayımlanan "Elgizlə izlə" verilişində əxlaqdan kənar leksik (söyüş) məzmunlu informasiya yayımlanmasına görə "İnzibati icraat haqqında" Azərbaycan Respublikasının 21 oktyabr 2005-ci il tarixli, 1036-IIQ saylı Qanununun 53-56-cı maddələrini, "Televiziya və radio yayımı haqqında" Azərbaycan Respublikasının 2002-ci il 25 iyun tarixli 345-IIQ saylı Qanununun 11.5.3-cü, 23.1-ci, 39.6-cı maddələrini, Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2002-ci il 05 oktyabr tarixli 795 saylı Fərmanı ilə təsdiq edilmiş "Milli Televiziya və Radio Şurası haqqında Əsasnamə"nin 8.11-1-ci bəndini rəhbər tutaraq "ARB" televiziya kanalının efirində 21 aprel 2020-ci il tarixdə proqramların yayımının 6 saatlıq müddətədək (saat 10:00-dan saat 16:00-dək) dayandırılması haqqında qərar qəbul etmişdir.
"ARB" televiziya kanalı, ona tətbiq edilmiş məsuliyyət tədbirinin məzmunu barədə məlumatı yayımın dayandırılması müddəti ərzində özünün efirində yayımlamalıdır.

At the meeting, the issue related to the case of using of obscene language by an expert who joined the "Elgizlə izlə" program broadcasted on ARB TV channel on April 18, 2020 was discussed.
In connection with broadcasting of the information containing unethical information (swear-words) during the "Elgizlə izlə" program broadcasted on ARB TV channel, the National Television and Radio Council has adopted a decision to suspend broadcasting of programs of ARB TV channel for the period of 6 hours (from 10:00 a.m. till 04:00 p.m.) on April 21, 2020 being guided by articles 53-56 of the Law № 1036-IIQ of the Republic of Azerbaijan “On administrative proceedings” dated October 21, 2005, articles 11.5.3, 23.1, 39.6 of the Law № 345-IIQ of the Republic of Azerbaijan “On television and radio broadcasting” dated June 25, 2002, and paragraph 8.11-1 of the “Regulations of National Television and Radio Council” approved by Decree №795 of the President of the Republic of Azerbaijan dated October 5, 2002.
ARB television channel must broadcast information on the content of the measure of responsibility applied to it during the suspension of broadcasting.