Milli Televiziya və Radio Şurasının sədri Nuşirəvan Məhərrəmov Bişkek Media Forumunda iştirak etmişdir.
09.09.2020 17:12
23-26 may 2019-cu il tarixlərində Qırğız Respublikasının paytaxtı Bişkek şəhərində Şanxay Əməkdaşlıq Təşkilatının (ŞƏT) təşkilatçılığı ilə Bişkek Media Forumu keçirilmişdir. Forumun işində Qırğız Respublikasının Prezidenti, ölkənin digər rəsmi şəxsləri, ŞƏT Katibliyinin rəhbərliyi, ŞƏT üzv dövlətlərinin, müşahidəçi və dialoq üzrə tərəfdaş statusunda olan ölkələrin media üzrə yüksək vəzifəli rəsmiləri, aparıcı media qurum rəhbərləri və tanınmış media nümayəndələri iştirak etmişlər.
Azərbaycan Respublikasını tədbirdə təmsil edən Milli Televiziya və Radio Şurasının sədri Nuşirəvan Məhərrəmov forumun "ŞƏT platformasının ölkələrin media resursları vasitəsilə dinamik inkişafı" mövzusunda keçirilən sessiyasında çıxış etmişdir. Forum çərçivəsində "ŞƏT-nın inkişafında KİV-in rolu" mövzusunda media tərəfdaşlığı məsələləri geniş müzakirə olunmuşdur.

Chairman of National Television and Radio Council participated in Bishkek Media Forum.
On 23 -26 May 2019 Bishkek Media Forum, organized by Shanghai Cooperation Organization (SCO) was held in the capital city of Kyrgyz Republic. The meeting was attended by the President of the Kyrgyz Republic, other state officials, the Secretary of SCO, high officials in charge of media, heads of leading media organizations, well-known media figures from SCO Member States, as well as from observer states and dialogue partners of SCO.
The Republic of Azerbaijan which has Dialogue Partner status in SCO was represented by Chairman of National Television and Radio Council Nushiravan Maharramov. The issues relating to media cooperation in the frame of main theme "The role of media in SCO development" was discussed during the Forum.