Milli Televiziya və Radio Şurasının sədri Nuşirəvan Məhərrəmov ilə Koreya Respublikasının Azərbaycandakı səfiri Kim Tonq-Op arasında görüş keçirilmişdir.
Milli Televiziya və Radio Şurasının sədri Nuşirəvan Məhərrəmov Koreya Respublikasının Azərbaycandakı səfiri cənab Kim Tonq-Opu qəbul etmişdir. Qonağı salamlayan Şura sədri Azərbaycanda televiziya və radio yayımı, Milli Televiziya və Radio Şurasının yaradılması, onun əsas funksiya və vəzifələri haqqında qonağa geniş məlumat vermişdir.
Səfir Şura sədrinə verdiyi geniş məlumat üçün təşəkkür etmiş və öz növbəsində Koreyada bu sahədə olan vəziyyət barədə, həmçinin yayım tənzimləmə funksiyasını həyata keçirən Koreya Televiziya və Radio Yayım Komitəsi barədə ətraflı məlumat vermişdir.
Görüş zamanı Koreya film və seriallarının Azərbaycanda yayımlanması məsələsi, televiziya və radio yayımı sahəsində ikitərəfli əlaqələrin inkişaf etdirilməsi və digər əlaqəli məsələlər ətrafında geniş müzakirələr aparılmışdır.

Chairman of National Television and Radio Council Nushiravan Maharramov met the Ambassador of the Republic of Korea to Azerbaijan Mr. Kim Tong-Op.
On 11 March 2019 Chairman of National Television and Radio Council of the Republic of Azerbaijan met Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Korea to Azerbaijan Mr. Kim Tong-Op. Having welcomed the guest Chairman informed him about television and radio broadcasting sphere in Azerbaijan, creation of National Television and Radio Council, its duties and functions.
The guest expressed his gratitude to Chairman for comprehensive information and in his turn, spoke about Korean television and radio broadcasting sector, as well as on Korea Television and Radio Broadcasting Committee which is in charge of broadcasting regulation field.
Issues relating to distribution of Korean films and series in Azerbaijan, as well as development of bilateral cooperation in the field of television and radio broadcasting were also discussed during the meeting.