05 fevral 2019-cu il tarixdə Milli Televiziya və Radio Şurasının növbəti iclası keçirilmişdir.
İclasda Azərbaycan Respublikasında özəl ümumölkə teleradio yayımçılarına birdəfəlik maliyyə yardımı göstərilməsi haqqında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 17 yanvar 2019-cu il tarixli Sərəncamına əsasən Azərbaycanda fəaliyyət göstərən özəl ümumölkə teleradio yayımçılarının "Azerspace-1" peyki və digər vasitələrlə yayım həyata keçirməsinə əlavə dəstək verilməsi məqsədilə Azərbaycan Respublikasının 2019-cu il dövlət büdcəsində nəzərdə tutulmuş Azərbaycan Respublikası Prezidentinin ehtiyat fondundan Azərbaycan Respublikasının Milli Televiziya və Radio Şurasına ayrılmış 3 (üç) milyon manat vəsaitdən hər bir özəl ümumrespublika televiziya yayımçısına ("Lider TV və Radio - Azərbaycan" MMC, "Space Müstəqil Teleradio" MMC, "Azad Azərbaycan Teleradio Kompaniyası", "Xəzər TV" MMC, "ARB 24" MMC) 600000 (altı yüz min) manat ayrılması barədə qərar qəbul edilmişdir.
İclasda həmçinin İTV kanalının ("İctimai Televiziya və Radio Yayımları Şirkəti") Full HD formatında yüksək keyfiyyətli rəqəmsal yayımının tətbiqi ilə əlaqədar olaraq yeni yayım paketinin yaradılması (Bakı şəhəri və Abşeron yarımadası ərazisində 34-cü TV yayım kanalı) barədə qərar qəbul edilmişdir.

Regular meeting of National TV & Radio Council was held on 5 February 2019.
On 5 February 2019 National Television and Radio Council held the meeting on issue of implementation of the Order of the President of the Republic of Azerbaijan from 17 January 2019 on allocation of financial aid to national private television broadcasters aiming at supporting them in carrying out broadcasting via satellite "Azerspace-1" and other means. According to the adopted decision 3 millions manats allocated to National Television and Radio Council from reserve fund of the President of the Republic of Azerbaijan would be distributed equally as 600000 (six hundred thousands) manats to each national private television broadcasters ("Lider TV və Radio - Azərbaycan" LLC, "Space Müstəqil Teleradio" LLC, "Azad Azərbaycan İndependent Company", "Xəzər TV" LLC, "ARB 24" LLC).
The Decision on creating of new broadcasting package in Baku and Apsheron Peninsula on 34th TV transmission frequency in order to application of Full HD (Full High Definition) broadcasting of Public Television Channel – ITV was also adopted.