MTRŞ-da ATƏT-in DTİHB-nun nümayəndələri ilə görüş keçirilmişdir.
21 fevral 2018-ci il tarixdə Milli Televiziya və Radio Şurasının sədri Nuşirəvan Məhərrəmov ATƏT-in Demokratik Təsisatlar və İnsan Hüquqları üzrə Bürosunun Seçki Departamentinin rəhbəri Alexander Shlyk, baş seçki mütəxəssisi Ana Rusu, seçki mütəxəssisi Radivoje Grujic və ATƏT Parlament Assambleyasının Seçkiləri Müşahidə Administrasiyasının rəhbəri İryna Sabashuku qəbul etmişdir.
Milli Televiziya və Radio Şurasının sədri Nuşirəvan Məhərrəmov Milli Televiziya və Radio Şurasının məqsəd və vəzifələri, funksiyaları barədə qonaqları məlumatlandırmışdır. Görüşdə televiziya və radio yayımında seçkiqabağı təşviqatın aparılması və ona nəzarət mexanizmləri, seçkiqabağı təşviqat kampaniyasında siyasi reklamın yayımı ilə bağlı məsələlər müzakirə edilmişdir.Nuşirəvan Məhərrəmov qonaqları maraqlandıran sualları cavablandırmışdır.

The Meeting with representatives of Election Department of OSCE ODIHR was held in NTRC.
On 21 February 2018 Chairman of National Television and Radio Council Nushiravan Maharramov has received Alexander Shlyk, Head of Election Department of the office for Democratic Institutions and Human Rights (ODIHR) of OSCE, Radivoje Grujic, Election Adviser of OSCE ODIHR, Ana Rusu, Senior Expert on Election of OSCE ODIHR and Iryna Sabashuk, Head of Administration for Election Observation of OSCE Parliamentary Assembly.
The Chairman informed guests about aims and duties, functions of National Television and Radio Council. At the meeting the issues related to implementation of pre-election agitation campaign in television and radio broadcasting, its monitoring mechanisms, political advertising during pre-election campaign were discussed. Nushiravan Maharramov answered questions the guests interested in.