Avstriyanın Vyana şəhərində EPRA-nın 46-cı Toplantısı keçirilmişdir.
Milli Televiziya və Radio Şurasının sədri Nuşirəvan Məhərrəmov və Şura Aparatının Hüquq və beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin aparıcı məsləhətçisi Fazil Novruzov 2017-cı il 11-13 oktyabr tarixlərində Avstriyanın Vyana şəhərində keçirilən Yayım Tənzimləyici Orqanlarının Avropa Platformasının (EPRA) 46-cı Toplantısında iştirak etmişdir. Toplantıda 46 Avropa dövlətindən 52 audiovizual yayım tənzimləyici təşkilatının nümayəndələri, həmçinin, Avropa Komissiyasının, ATƏT Media Azadlığı üzrə Bürosunun, Avropa Şurası Media Bölümünün, Avropa Audiovizual Rəsədxanasının nümayəndələri və ekspertləri iştirak etmişlər.
Toplantıda "Rəqəmli dövrdə xəbərlər – tənzimləyicilərin rolu üzərində vurğu. Fəaliyyətdə tərəfsizliyin, dəqiqliyin və ədalətliliyin həyata keçirilməsi", "Rəqəmli dağıntının hədəf və problemləri. Rəqəmli mühitdə azyaşlıların reklam maarifçiliyi" mövzularında plenar sessiyalar keçirilmişdir.
Toplantı zamanı, həmçinin, "Media maariflənməsi: Tənzimləyicilərin rolu üzərində vurğu", "Lisenziyalaşdırma və icazə prosedurları", "Vətəndaş və tənzimləyicilər arasında əlaqələrin dəyişməsi" mövzüları üzrə Avropa ekspertlərinin iştirakı ilə müzakirələr aparılmışdır.
EPRA-nın növbəti 47-ci Toplantısının 2018-ci ilin may ayında Lüksemburqda keçirilməsi barədə razılıq əldə edilmişdir.

The 46th Meeting of EPRA was held in Vienna, Austria.
Chairman of National Television and Radio Council of the Republic of Azerbaijan Nushiravan Maharramov and senior advisor of Legal and International Relations Department of the Council Fazil Novruzov participated in the 46th Meeting of EPRA which was held in Vienna, Austria, 11-13 October 2017. The representatives of 52 regulatory authorities from 46 European countries, as well as experts and representatives of European Commission, Office of OSCE RFoM, Media and Internet Division of the Council of Europe, European Audiovisual Observatory joined the Meeting. During the Meeting two plenary sessions on following topics were held:
- News in the digital age – Focus on the role of regulators;
- Promises and challenges of digital disruption. Special focus: minors’ advertising literacy in the digital age.
Within the Meeting which lasted two days following working groups (WG) with participation of experts were held: