Şura sədri Nuşirəvan Məhərrəmov Qətər Əmirliyinin ölkəmizdəki fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Yusif bin Həsən əl-Sai ilə görüşmüşdür.
08.08.2017 10:26
8 avqust 2017-cı il tarixdə Milli Televiziya və Radio Şurasının sədri Nuşirəvan Məhərrəmov Qətər Əmirliyinin ölkəmizdəki fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Yusif bin Həsən əl-Sai ilə görüşmüşdür.
Nuşirəvan Məhərrəmov Azərbaycan Respublikasında teleradio yayımı sahəsində mövcud vəziyyət barədə qonağa ətraflı məlumat vermişdir. Görüşdə media ilə bağlı məsələlər müzakirə olunmuş və bu sahədə əməkdaşlıq barədə geniş fikir mübadiləsi aparılmışdır.

Chairman of NTRC met with Yousuf bin Hassen Al-Saai, the Ambassador of the State of Qatar to Azerbaijan.
08.08.2017 10:26
On August 8, 2017 the Chairman of NTRC N. Maharramov met with Yousuf bin Hassen Al-Saai, the Ambassador of the State of Qatar to Azerbaijan.
The chairman of National Television and Radio Council Nushiravan Maharramov has in detail informed the guest about existing situation in the sphere of television and radio broadcasting in Azerbaijan. At the meeting it was told about media sphere and exchange of opinions on further cooperation in this sphere was taken place at the meeting.