Edinburq şəhərində EPRA-nın 45-ci Toplantısı keçirilmişdir.
Milli Televiziya və Radio Şurasının sədri Nuşirəvan Məhərrəmov və Şura Aparatının Hüquq və beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin aparıcı məsləhətçisi Fazil Novruzov 2017-cı il 17-20 may tarixlərində Böyük Britaniyanın Edinburq şəhərində keçirilən Yayım Tənzimləyici Orqanlarının Avropa Platformasının (EPRA) 45-ci Toplantısında iştirak etmişdir.
Toplantıda 46 Avropa dövlətindən 52 audiovizual yayım tənzimləyici təşkilatının nümayəndələri, həmçinin, Avropa Komissiyasının, ATƏT Media Azadlığı üzrə Bürosunun, Avropa Şurası Media Bölümünün, Avropa Audiovizual Rəsədxanasının nümayəndələri və ekspertləri iştirak etmişlər. Toplantıda "Rəqəmli mühitdə xəbər proqramları", "Rəqəmli dağıntının hədəf və problemləri. Filterlər, alqoritmlər və müxtəlifliyin qorunması məsələləri" mövzusunda plenar sessiya keçirilmiş, həmçinin, "Media maariflənməsi: Əsas inisiativlər və tədqiqatlar", "Lisenziyalaşdırma və Avtorizasiya (icazə) prosedurları", "Radionun gələcəyi: rəqəmli radio yayıma keçid" mövzuları üzrə Avropa ekspertlərinin iştirakı ilə müzakirələr aparılmışdır.
EPRA-nın növbəti 46-cı Toplantısının 2017-ci ilin oktyabr ayında Avstriyanın paytaxtı Vyana şəhərində keçirilməsi barədə razılıq əldə edilmişdir.

The 45th Meeting of EPRA was held in Edinburgh.
Chairman of National Television and Radio Council of the Republic of Azerbaijan Nushiravan Maharramov and senior advisor of Legal and International Relations Department of the Council Fazil Novruzov participated in the 45th Meeting of EPRA which was held in Edinburgh, Great Britain on 17-20 May 2017.
The representatives of 52 regulatory authorities from 46 European countries, as well as experts and representatives of European Commission, Office of OSCE RFoM, Media and Internet Division of the Council of Europe, European Audiovisual Observatory joined the Meeting. During the Meeting two plenary sessions on following topics were held:
- "News in digital age";
- "Promises and challenges of digital disruption: filters, algorithms and diversity – turning concerns into opportunities?".
Within the Meeting which lasted two days following working groups (WG) with participation of experts were held: