Azərbaycan Respublikası Milli Televiziya və Radio Şurası "İctimai Televiziya və Radio Yayımları Şirkəti"nin baş direktorunun səlahiyyət müddətinin başa çatması ilə əlaqədar bu vəzifəyə seçilmək üçün namizədin müəyyənləşdirilməsi məqsədi ilə müsabiqə elan edir
10.09.2020 10:37
Azərbaycan Respublikası Milli Televiziya və Radio Şurası "İctimai Televiziya və Radio Yayımları Şirkəti"nin baş direktorunun səlahiyyət müddətinin başa çatması ilə əlaqədar bu vəzifəyə seçilmək üçün namizədlərin müəyyənləşdirilməsi məqsədi ilə müsabiqə elan edir.
Müsabiqədə iştiraka dair tələblər aşağıdakılardır:
• Namizəd Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı olmalıdır;
• Namizəd ali təhsilli olmalıdır.
Əvvəllər ağır və ya xüsusi ağır cinayətlərə, habelə ictimai mənəviyyat əleyhinə olan cinayətlərə görə məhkum edilmiş, habelə məhkumluğu ödənil­məmiş, fəaliyyət qabiliyyətsizliyi məhkəmə tərəfindən təsdiq olunmuş şəxslər müsabiqədə iştirak edə bilməzlər.
"İctimai Televiziya və Radio Yayımları Şirkəti"nin baş direktoru vəzifəsinə namizədlər aşağıdakı sənədləri 12 aprel 2017-ci il tarixdən 22 aprel 2017-ci il tarixədək Milli Televiziya və Radio Şurasına (ünvan: Bakı şəhəri, Nizami küçəsi 145 / tel.: 012-598-36-59) təqdim etməlidirlər:
1. Ərizə;
2. Şəxsiyyət vəsiqəsinin surəti;
3. Əmək kitabçasının surəti;
4. Tərcümeyi-hal;
5. Kadrların şəxsi uçot vərəqi;
6. Ali təhsil haqqında dövlət sənədi.
"İctimai Televiziya və Radio Yayımları Şirkəti"nin baş direktoru vəzifəsinə namizədlər müəyyənləşdirildikdən sonra "İctimai Televiziya və Radio Yayımı haqqında" Azərbaycan Respublikası Qanunun 20.1.3, 21.1-ci maddələrinin tələblərinə uyğun olaraq seçkinin keçirilməsi üçün namizədlərin sənədləri "İctimai Televiziya və Radio Yayımları Şirkəti"nin Yayım Şurasına təqdim ediləcək.

NTRC announces a competition for the candidate to the position of CEO of "Public TV & Radio Broadcasting Company"
Due to the expiration of powers of the CEO of "Public Television and Radio Broadcasting Company" National Television and Radio Council of the Republic of Azerbaijan announces a competition for the purpose of definition of the candidate for elections to this position.
Following requirements are set for the participation in competition:
- The candidate shall be the citizen of the Republic of Azerbaijan.
- The candidate must have higher education degree.
- The persons earlier having a criminal record for heavy or especially serious crimes, as well as persons judged for violations of public morals, and the persons which incapacity is confirmed by court cannot participate in a competition.
The candidates for the position of the CEO of "Public Television and Radio Broadcasting Company" must submit following documents to National Television and Radio Council (Address: Baku, Nizami Street 145, Tel.: 012-598 36 59) from 12 April 2017 till 22 April 2017:
- Application
- Copy of Identity document
- Copy of Service record book
- Autobiography
- Personal paper of personnel registration
- Official document of higher education.
In accordance with the requirements of Articles 20.1.3 and 21.1 of the Law of the Republic of Azerbaijan "On Public Television and Radio Broadcasting" just after the candidates to the position of the CEO of the "Public Television and Radio Broadcasting Company" being defined the documents of the candidates will be submitted to the Broadcasting Board of the "Public Television and Radio Broadcasting Company" for conducting elections.