7 dekabr 2015-ci il tarixdə Milli Televiziya və Radio Şurasında teleradio yayımçılarının nümayəndələri ilə görüş keçirilmişdir.
07.12.2015 11:05
"Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Şirkətinin "Günəşli" yatağının 10 saylı stasionar dərin dəniz özülündə baş vermiş qəza nəticəsində həlak olanların xatirəsini yad etmək məqsədi ilə Azərbaycan Respublikasında matəm elan edilməsi haqqında" Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 6 dekabr 2015-ci il tarixli Sərəncamına uyğun olaraq 2015-ci il dekabrın 6-da Azərbaycan Respublikasının ərazisində matəm elan edilmişdir.
Matəm günündə "Space TV", "Xəzər TV", "ANS ÇM", "Jazz FM", "Antenn FM", "Araz FM" tərəfindən "Reklam haqqında" Azərbaycan Respublikası Qanununun 20.8-ci maddəsinin tələbləri pozulmuş, yayımçılar tərəfindən reklam blokları yayımlanmışdır.
7 dekabr 2015-ci il tarixdə "Space TV", "Xəzər TV", "ANS ÇM", "Jazz FM", "Antenn FM", "Araz FM"in proqram üzrə məsul şəxsləri Milli Televiziya və Radio Şurasına dəvət edilmiş və pozuntularla bağlı yayımçılara irad tutulmuş, müvafiq tövsiyələr verilmişdir.

On 7 December 2015 the Meeting with representatives of broadcasters was held in NTRC.
6 December 2015 was declared the Mourning Day following to the Order of the President of the Republic of Azerbaijan from 6 December 2015 "On declaring mourning in the Republic of Azerbaijan for those who died in the accident on the platform No.10 in Gunashli oil field of the State Oil Company of the Republic of Azerbaijan".
On Mourning day "Space TV", "Khazar TV", as well as radio stations "ANS CM", "Jazz FM", "Antenn FM", "Araz FM" broadcasted advertising blocks, thus breached the requirements of Article 20.8 of the Law of the Republic of Azerbaijan "On Advertising".
On 7 December 2015 responsible persons for programming in "Space TV", "Khazar TV", "ANS CM", "Jazz FM", "Antenn FM", "Araz FM" were invited to the NTRC and they were made remarks and recommendations on the issue.