Milli Televiziya və Radio Şurasının növbəti iclası keçirilmişdir
07 iyul 2015-ci il tarixdə Milli Televiziya və Radio Şurasının növbəti iclası keçirilmişdir. İclasda "Space Müstəqil Tele-radio Şirkəti" tərəfindən "Televiziya və radio yayımı haqqında" Azərbaycan Respublikası Qanununun tələblərinin pozulması faktı müzakirə edilmişdir.
"Space Müstəqil Tele-radio Şirkəti" rəhbərinin proqram siyasətində dəyişikliklər etməsi, qanun pozuntusuna yol vermiş işçilər barəsində ciddi tədbirlər görməsi müsbət hal kimi qeyd edilmiş, "Space TV" kanalında 2015-ci il sentyabr ayından başlayaraq şou xarakterli verilişlərin həcminin azaldılacağı, maarifçilik, mədəni, intellektual xarakterli verilişlərə üstünlük veriləcəyi barədə kanal rəhbərinin vədi nəzərə alınmışdır.
Eyni zamanda "Space TV" kanalında 30 iyun 2015-ci il tarixdə saat 14.30-da efirə gedən "Günaydın" verilişində proqrama verilmiş tələblərə əməl edilməməsi, 03 iyul 2015-ci il tarixdə saat 11.00-da efirə gedən "Əsl şou" verilişində ədəbsiz ifadələrdən istifadə edilməsi, 11 may, 12 may, 13 may, 14 may, 15 may, 03 iyun, 08 iyun, 17 iyun, 22 iyun, 24 iyun, 30 iyun, 03 iyul, 05 iyul, 06 iyul 2015-ci il tarixlərdə reklamın yayımı ilə bağlı qanunverciliyin tələblərinin ("Televiziya və radio yayımı haqqında" Azərbaycan Respublikasının 2002-ci il 25 iyun tarixli 345-IIQ saylı Qanununun 32, 35.4, 35.5, 35.7-ci maddələri) pozulmasına görə "Space Müstəqil Tele-radio Şirkəti"nə xəbərdarlıq elan edilmişdir.

The regular meeting of NTRC was held.
The regular meeting of National Television and Radio Council was held 07 July 2015. At the meeting the case of infringement of requirements of the Law of the Republic of Azerbaijan "On Television and Radio Broadcasting" by "Space Independent Television and Radio Company" was discussed.
Also changes of the program conception, the adoption of strict measures against employees who have committed a violation of the law, promises that the number of show programs would be reduced on the "Space TV" channel from September 2015, and preference would be given to programs of cultural, educational and intellectual character were positively noted .
In connection with violation of requirements in the program "Gunaydin" 30 June, 2015, at 14:30 and using of obscene language in the program "Esl show" 03 July 2015, as well violations of the requirements of legislation related to advertising (Articles 32, 35.4, 35.5, 35.7 of the Law "On Television and Radio Broadcasting" № 345-IIQ, 25 June, 2002) 11 May, 12 May, 13 May, 14 May, 15 May, 03 June, 08 June, 17 June, 22 June, 24 June, 20 July, 3 July, 5 July and 6 July, 2015 a notification was issued to "Space Independent Television and Radio Company".