27 noyabr 2014-cü il tarixdə Milli Televiziya və Radio Şurasının növbəti iclası keçirilmişdir. İclasda "Space Müstəqil Teleradio Şirkəti" ("Space TV" kanalı) tərəfindən "Televiziya və radio yayımı haqqında" Azərbaycan Respublikası Qanununun tələblərinin pozulması faktı müzakirə edilmişdir.
"Space TV"-də 22 noyabr 2014-cü il tarixdə saat 20:30-da efirə gedən "Hər həftə" xəbərlər-informasiya proqramının yayımı zamanı (saat 20:41) uşaqların fiziki, əqli və mənəvi inkişafına ziyan vura bilən səhnənin - dayə tərəfindən azyaşlı uşağa qarşı fiziki zorakılıq, xəsarətyetirmə səhnəsinin nümayiş etdirilməsi ilə "Televiziya və radio yayımı haqqında" Azərbaycan Respublikası Qanunun 33-cü maddəsinin, "Uşaqların və yetkinlik yaşına çatmayanların fiziki, əqli və mənəvi inkişafına ziyan vura bilən və kodsuz yayımlanan, o cümlədən erotikanı və qəddarlığı əks etdirən proqramlar üçün Xüsusi Qaydalar"ın 2.1-ci bəndinin, həmçinin 17-26 noyabr 2014-cü il tarixlərdə "Televiziya və radio yayımı haqqında" Qanunun 35.5, 35.7-ci maddələrinin pozulması (reklamın yayımının qanunla müəyyənləşdirilmiş qayda və tələblərinə əməl edilməməsi) faktı ilə əlaqədar olaraq "Space Müstəqil Teleradio Şirkəti"nə xəbərdarlıq elan edilmişdir.

The regular meeting of NTRC was held on 27 November 2014. At the meeting the case of infringement of requirements of the Law of the Republic of Azerbaijan "On Television and Radio Broadcasting" by "Space Independent Television and Radio Company" was discussed.
On 22 November 2014 at 20.41 during the information program “Every week”, Space TV broadcasted the scene where the nurse is conducting physical violence on baby, which might damage physical, mental and moral development of minors and thus broke the Article 33 of the Law "On Television and Radio Broadcasting" and paragraph 2.1 of "Special Provisions of the Council for programs which are being transmitted without codes and might damage physical, mental and moral development of minors, also programs that contains erotic and violence".
In connection with this fact and also with infringements of Articles 35.5 and 35.7 (not complying with rules and demands defined by law for broadcasting of advertisements) of the Law "On Television and Radio Broadcasting" "Space Independent Television and Radio Company" was issued a Notification.