Bakıda Qara Dəniz Yayım Tənzimləyici Orqanların Forumunun (BRAF) 5-ci Toplantısı keçirilmişdir.
10 sentyabr 2014-cü il tarixdə Bakıda "Park İnn" otelinin "Dan Ulduzu" konfrans zalında Qara Dəniz Yayım Tənzimləyici Orqanların Forumunun (BRAF) 5-ci Toplantısı keçirilmişdir.
Toplantıda media maarifləndirilməsi mövzusunda fikir mübadiləsi aparılmış, növbəti illik Toplantının mövzusu müəyyənləşdirilmişdir.
Toplantıda, həmçinin, BRAF Baş Katibliyi tərəfindən üzv dövlətlərin teleradio yayımı sahəsində mövcud vəziyyətinin, üzv dövlətlərin illik toplantılarda nəzərdə tutulan təqdimatlarının əks olunduğu məcmuənin nəşr edilməsi qərara alınmışdır. Eyni zamanda BRAF-ın BSEC-in (Black Sea Economic Cooperation - Qara Dəniz ölkələrinin İqtisadi Əməkdaşlıq Təçkilatı) institusional qurumu olması üçün BSEC-ə müraciət edilməsi barədə razılıq əldə edilmişdir.

The 5th Annual Meeting of BRAF was held.
The 5th Annual Meeting of Black Sea Broadcasting Regulatory Authorities Forum (BRAF) was held on 10 September 2014 at "Dan Ulduzu" Conference Hall of "Park İnn" Hotel in Baku. The exchange of opinions for the topic "Media Literacy" was carried out and the main theme of next annual meeting was defined.
It was decided by BRAF Permanent Secretariat to publish the book which will include information about real situation in Member States in the field of television and radio broadcasting and annual presentations of Member States.
Also in the Meeting the participants reached an agreement with regard to make application to BSEC in order to accept BRAF as an affiliated body of BSEC.