28 yanvar 2014-cü il tarixində Şuranın növbəti iclası keçirilmişdir. İclasda "Azad Azərbaycan Müstəqil Teleradio Kompaniyası", "ANS Müstəqil Yayım və Media Şirkəti", "Lider TV və Radio Azərbaycan" MMC tərəfindən "Televiziya və radio yayımı haqqında" Azərbaycan Respublikası Qanununun tələblərinin pozulması faktı üzrə inzibati icraata dair işə baxılmışdır.
İclasda "Televiziya və radio yayımı haqqında" Azərbaycan Respublikası Qanununun 32.0.1, 32.0.9, 35.7, 35.11-ci maddələrinin tələblərini pozduğuna görə "Lider TV və Radio Azərbaycan" MMC-yə, "Televiziya və radio yayımı haqqında" Azərbaycan Respublikası Qanununun 35.2-ci maddəsinin tələblərini pozduğuna görə "Azad Azərbaycan Müstəqil Teleradio Kompaniyası"na xəbərdarlıq elan edilmişdir.
Həmçinin "Televiziya və radio yayımı haqqında" Azərbaycan Respublikası Qanununun 32.0.1, 32.0.9, 35.5, 35.11-ci maddələrini, "Uşaqların və yetkinlik yaşına çatmayanların fiziki, əqli və mənəvi inkişafına ziyan vura bilən və kodsuz yayımlanan, o cümlədən erotikanı və qəddarlığı əks etdirən proqramlar üçün Xüsusi Qaydalar"ın 2.2, 2.4, 2.8-ci bəndlərinin tələblərini pozduğuna görə "ANS Müstəqil Yayım və Media Şirkəti" Azərbaycan Respublikası İnzibati Xətalar Məcəlləsinin 187-1.0.1-ci, 187-1.0.4-cü maddələrinin tələbinə uyğun olaraq 1000 (min) manat məbləğində cərimə edilmişdir.

The meeting of the National Television and Radio Council was held on 28 January 2014.
At the meeting by administrative order the fact of infringements by "Azad Azerbaijan Independent Television and Radio Company", "ANS Independent Broadcasting and Media Company", "Lider TV and Radio Azerbaijan" LLC of the requirements of legislation in the sphere of television and radio broadcasting was considered.
At the Meeting the Notifications to "Lider TV and Radio Azerbaijan" LLC because of breaking of requirements of Articles 32.0.1, 32.0.9, 35.7, 35.11 of the Law of the Republic of Azerbaijan "On television and radio broadcasting" and to "Azad Azerbaijan Independent Television and Radio Company" because of breaking of requirements of Article 35.2 of the Law of the Republic of Azerbaijan "On television and radio broadcasting" were issued.
Also according to the requirements of Articles 187-1.0.1 and 187-1.0.4 of the Administrative Infringements Code the Financial Penalty (1000 AZN) was imposed to "ANS Independent Broadcasting and Media Company" because of breaking of requirements of Articles 32.0.1, 32.0.9, 35.5, 35.11 of the Law of the Republic of Azerbaijan "On television and radio broadcasting" and Articles 2.2, 2.4, 2.8 of "Special Regulations of programmes which might damage physical, mental and moral development of the minors, in particular programmes that involve erotic and violence".