İƏT üzv ölkələrinin yayım üzrə tənzimləyici qurumlarının forumunun (İBRAF) növbəti Toplantısı keçirilmişdir.
Milli Televiziya və Radio Şurasının sədri Nuşirəvan Məhərrəmov 19-20 dekabr 2013-cü il tarixdə Mərakeş Krallığının Mərrakeş şəhərində keçirilən İslam Əməkdaşlıq Təşkilatına üzv dövlətlərin teleradio yayımı üzrə tənzimləyici qurumlarının forumunun (İBRAF) üçüncü İllik Toplantısında iştirak etmişdir.
Üçüncü İllik Toplantıda Türkiyə Cümhuriyyəti, Səudiyyə Ərəbistanı Krallığı, İndoneziya Respublikası, İran İslam Respublikası, İraq Respublikası, Azərbaycan Respublikası, Seneqal, Bəhreyn, Mavritaniya, Mərakeş, Niger və müşahidəçi ölkə olaraq Şimali Kipr Türk Cümhuriyyətinin teleradio yayımı üzrə tənzimləyici qurumlarının nümayəndələri iştirak etmişdir. İslam Əməkdaşlıq Təşkilatına üzv dövlətlərin teleradio yayımı üzrə tənzimləyici qurumları tərəfindən audiovizual sahədə baş verən yeniliklər, azyaşlıların hüquqlarının müdafiəsi kimi məsələlər müzakirə edilmişdir. Toplantıda İslam Əməkdaşlıq Təşkilatına üzv dövlətlərin teleradio yayımı üzrə tənzimləyici qurumlarının forumunun (İBRAF) növbəti iclasının 2014-cü ilin sonlarında İran İslam Respublikasında keçirilməsi qərara alınmışdır.

Chairperson of the Council Nushiravan Maharramov participated in 3rd Annual Meeting of OIC IBRAF
The Chairperson of National Television and Radio Council of Azerbaijan Nushiravan Maharramov participated in 3rd Annual Meeting of OIC Member States Broadcasting Regulatory Authorities Forum (IBRAF) held in Marrakech, Morocco on 19-20 December 2013. The Annual Meeting was attended by the representatives of Regulatory Authorities in the sphere of television and radio broadcasting of Republic of Turkey, Republic of Azerbaijan, Kingdom of Saudi Arabia, Kingdom of Morocco, Islamic Republic of Iran, Iraq, Bahrain, Senegal, Mauritania, Niger and as a observer Northern Cyprus Turkish Republic.
New developments in audiovisual sphere of OIC Member States, the works on protection of minors carried out by Regulatory Authorities were discussed in the Meeting. It was decided to hold next Annual Meeting of IBRAF in the Islamic Republic of Iran by the end of 2014.