İclasda Azərbaycan Respublikasında milli televiziya filmlərinin istehsalına maliyyə yardımının göstərilməsi haqqında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 4 aprel 2013-cü il tarixli Sərəncamına əsasən milli telefilmlərin, o cümlədən teleserialların çəkilişinin dəstəklənməsi məqsədilə qarşıda duran vəzifələr müzakirə edilmişdir.
Müzakirələrə uyğun olaraq iclasda milli teleserialların çəkilişinin dəstəklənməsi məqsədilə "Azad Azərbaycan Teleradio Kompaniyası"na, "Lider TV və Radio Azərbaycan" MMC-yə, "Space Müstəqil Teleradio Kompaniyası"na, "Xəzər TV" MMC-yə və "ANS Müstəqil Yayım və Media Şirkəti"nə hər birinə birdəfəlik müqavilə bağlanılması yolu ilə 400000 (dörd yüz min) manat məbləğində maliyyə vəsaiti (qrant) ayrılması barədə qərar qəbul edilmişdir.

During the meeting it were discussed the faced duties that aims to support production of national films and series on the basis of Order of the President of the Republic of Azerbaijan dated 4 April 2013 on implementation of financial support for production of national films in the Republic of Azerbaijan.
According to discussions the Decision on allocation by way of single contract of financial means for the sum of 400.000 manats to each channel ("Azad Azerbaijan Television and Radio Company", "Lider Television and Radio Azerbaijan" LLC, "Space Independent Television and Radio Company", "Khazar TV" LLC, "ANS Independent Broadcasting and Media Company") was adopted.