Azərbaycan Respublikası Milli Televiziya və Radio Şurasının sədri Nuşiravan Məhərrəmov və Şura aparatının Hüquq və beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin məsləhtəçisi Fazil Novruzov 2012-ci il 30 may-01 iyun tarixlərində Sloveniyanın Portoroj şəhərində Tənzimləyici Orqanların Avropa Platformasının (EPRA) 35-ci toplantısında iştirak etmişdir.
İclasda "Yeni media və Tənzimlənmə", "Kommersiya kommunikasiyalarının gələcəyi: bazar və tənzimləmənin inkişafı" mövzusunda plenar sessiyalar keçirilmişdir. Həmçinin EPRA internet səhifəsinin yeni modeli ilə bağlı bəzi yeniliklər təqdim olunmuşdur. İclasın sonunda 2012-ci ilin noyabrında İsrailin Yerusəlim şəhərində keçiriləcək 36-cı iclasda müzakirəyə çıxarılacaq məsələlər müəyyən olunmuşdur.

The Chairman of NTRC attended in 35th Meeting of EPRA
The Chairperson of National Television and Radio Council of the Republic of Azerbaijan Nushiravan Maharramov and adviser of legal and international relations department of the Council Fazil Novruzov attended in 35th Meeting of European Platform of Regulatory Authorities (EPRA) held in Portoroz, Slovenia on May 30 – June 1.
During the Meeting plenary sessions on "New Media and Regulation" and "Future of Commercial Communication: market and regulatory development" have been held. Also presentations of some challenges in new EPRA website were made. In the conclusion of the Meeting issues which will be discussed in 36th Meeting in Yerusalim, Israel in November 2012 have been determined.