Milli Televiziya və Radio Şurası və Medianın İnkişafı Agentliyi ümumölkə televiziya kanallarının rəhbərləri üçün yeni “Media haqqında” qanun layihəsinin təqdimatını keçirmişlər.
02.07.2021 16:44
2021-ci il iyulun 2-də Milli Televiziya və Radio Şurası və Medianın İnkişafı Agentliyi ümumölkə televiziya kanallarının rəhbərləri üçün yeni "Media haqqında" qanun layihəsinin təqdimatını həyata keçirmişlər. Tədbiri giriş nitqi ilə açan Milli Televiziya və Radio Şurasının sədri İsmət Səttarov və Medianın İnkişafı Agentliyinin İcraçı direktoru Əhməd İsmayılov tədbir iştirakçılarını salamlamış və media sahəsində son zamanlar aparılan islahatlardan danışmışlar.
Daha sonra Medianın İnkişafı Agentliyinin departament müdiri Rəqsanə Kərimova və Milli Televiziya və Radio Şurasının Aparat rəhbəri Fazil Novruzov "Media haqqında" Azərbaycan Respublikasının Qanunu layihəsi ilə bağlı təqdimatlarla çıxış etmişlər. Təqdimatlardan sonra qanun layihəsinin müxtəlif bəndləri ilə bağlı geniş müzakirələr aparılmış, iştirakçıları maraqlandıran suallara cavab verilmişdir. Televiziya kanallarının rəhbərləri bu tədbirin keçirilməsi və qanun layihəsinin belə geniş müzakirəyə çıxarılmasından məmnunluq ifadə etmişlər.

National Television and Radio Council and Media Development Agency have introduced a new draft law “On Media” for the heads of national-wide television channels.
On July 2, 2021, National Television and Radio Council and Media Development Agency launched a new draft law "On Media" for the heads of national-wide television channels. The Chairman of National Television and Radio Council Ismat Sattarov and the Executive Director of Media Development Agency Ahmed Ismayilov welcomed the participants and spoke about the recent reforms in the media sphere.
Then, the head of the department of Media Development Agency Raksana Karimova and the head of the office of National Television and Radio Council Fazil Novruzov made presentations on the draft law of the Republic of Azerbaijan "On Media". After the presentations, wide discussions were held on various articles of the draft law and the participants’ questions were answered. The heads of nation-wide television channels expressed their satisfaction with the conducting of this event and the wide discussion of the draft law.