Milli Televiziya və Radio Şurasının təhsil və elmi-maarifləndirici ümumrespublika televiziya kanalının açılması üçün elan etdiyi müsabiqəyə sənəd qəbulu başa çatmışdır.
07.07.2021 18:58
07 iyul 2021-ci il tarixdə ixtisaslaşmış (təhsil və elmi-maarifləndirici) ümumrespublika televiziya kanalının açılması üçün (Bakı şəhəri və Abşeron yarımadası ərazisində SD yayım üçün 48-ci TV kanalı, HD yayım üçün 34-cü TV yayım kanalı) 07 iyun 2021-ci il tarixdən 07 iyul 2021-ci il tarixədək Milli Televiziya və Radio Şurasının elan etdiyi müsabiqə üçün sənəd qəbulu başa çatmışdır.
Müsabiqə çərçivəsində 6 iddiaçı Şuraya sənədlərini təqdim etmişdir:
- "APA Mark" MMC;
- "Təhsil TV" MMC;
- "Balans Studiyası" MMC;
- "İNS ÇM" MMC;
- "İsti Press" MMC
- "Medical Media" MMC
"Televiziya və radio yayımı haqqında" Azərbaycan Respublikasının Qanunun 19.1-ci maddəsinə əsasən, Milli Televiziya və Radio Şurası müsabiqəyə sənəd qəbulunun başa çatmasından sonrakı 30 gün ərzində iddiaçıların sənədlərini araşdırıb müsabiqənin nəticələri barədə qərar qəbul etməlidir.

The acceptance of documents for the competition announced by NTRC for the opening of scientific-educational nationwide TV channel has been сompleted
On July 7, 2021, the acceptance of documents for the competition announced by National Television and Radio Council from June 07, 2021 to July 07, 2021 for the opening of a new scientific-educational nationwide TV channel (48th TV channel for SD broadcasting and 34th TV broadcasting channel for HD broadcasting in Baku city and Absheron Peninsula) has been completed.
Within the framework of the competition 6 applicants submitted their documents to the Council:
- “APA Mark” LLC;
- “Təhsil TV” LLC;
- “Balans Studiyası” LLC;
- “İNS ÇM” LLC;
- “İsti Press” LLC;
- “Medical Media” LLC
According to the Article 19.1 of the Law of the Republic of Azerbaijan "On Television and radio broadcasting" National Television and Radio Council shall examine the documents of the applicants and adopt a decision on the results of the competition within 30 days after the acceptance of the documents.