Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurasında qanunvericiliyin və məqsədli dövlət proqramlarının icrası ilə bağlı görüş keçirilmişdir.
23.02.2022 10:10
22 fevral 2022-ci il tarixdə Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurasının inzibati binasında ümumölkə yerüstü televiziya yayımçılarının proqram rəhbərləri ilə Azərbaycan Respublikası qanunvericiliyi və məqsədli dövlət proqramlarına uyğun olaraq Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurası və ümumölkə televiziya yayımçılarının üzərinə düşən vəzifələr və onların yerinə yetirilməsi üzrə hesabatlara dair görüş keçirilmişdir.
Görüş zamanı qanunvericilik və məqsədli dövlət proqramlarına uyğun olaraq yayımçılara zəruri tövsiyələr verilmiş, bu sahədə, habelə yayımçılar tərəfindən Şuraya təqdim olunan hesabatlara dair yayımçıları maraqlandıran məsələlər müzakirə olunmuşdur.

A meeting on the implementation of the legislation and targeted state programs was held at the Audiovisual Council of the Republic of Azerbaijan.
23.02.2022 10:10
On February 22, 2022 in the administrative building of the Audiovisual Council of the Republic of Azerbaijan, a meeting dedicated to the duties entrusted to the Audiovisual Council of the Republic of Azerbaijan and nationwide broadcasters in accordance with the legislation of the Republic of Azerbaijan and targeted state programs, as well as to reports on their implementation was held with the program managers of nationwide terrestrial television and radio broadcasters.
During the meeting, the necessary recommendations were given to broadcasters in accordance with the legislation and targeted state programs, issues of broadcasters’ interest in this area, and reports submitted by broadcasters to the Council were discussed.