ADA Universitetində ATƏT-in media azadlığı üzrə koordinatoru Tereza Ribeyronun iştirakı ilə “Dezinformasiyanın artımı: media sahəsinə təsiri və səmərəli cavab tədbirləri strategiyaları” mövzusunda müzakirə keçirilib.
26 aprel 2022-ci il tarixdə ADA Universitetində Medianın İnkişafı Agentliyinin təşkilatçılığı və ATƏT-in media azadlığı üzrə koordinatoru Tereza Ribeyronun iştirakı ilə "Dezinformasiyanın artımı: media sahəsinə təsiri və səmərəli cavab tədbirləri strategiyaları" mövzusunda dəyirmi masa təşkil olunub.
Dəyirmi masada ATƏT-in media azadlığı üzrə nümayəndələrindən başqa ADA Universitetinin prorektoru Fariz İsmayılzadə, Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurasının sədri İsmət Səttarov, Medianın İnkişafı Agentliyinin icraçı direktoru Əhməd İsmayılov, Azərbaycan Jurnalistlərinin Həmkarlar İttifaqının sədri Müşfiq Ələsgərli, "Azərbaycan Televiziya və Radio Verilişləri" QSC-nin sədri Rövşən Məmmədov, "Yeni müsavat" media qrupunun rəhbəri Rauf Arifoğlu, "Real Təhlil İnformasiya Mərkəzi"nin baş direktoru Mirşahin Ağayev, "Report" İnformasiya Agentliyinin direktoru Fuad Hüseynəliyev və digər tanınmış media nümayəndələri və ekspertlər iştirak etmişlər.

A discussion on “The rise of disinformation: impact on media landscape and effective policy responses” was held at ADA University with the participation of Ms. Teresa Ribeiro, OSCE Representative on Freedom of the Media
On April 26, 2022 ADA University hosted a roundtable on "The rise of disinformation: impact on media landscape and effective policy responses" organized by the Media Development Agency and attended by Ms.Teresa Ribeiro, OSCE Representative on Freedom of the Media.
Along with the OSCE Representatives on Freedom of the Media, vice-rector of ADA University Mr. Fariz Ismayilzade, chairman of the Audiovisual Council of the Republic of Azerbaijan Ismat Sattarov, executive director of the Media Development Agency Ahmad Ismayilov, chairman of the Trade Union of Journalists of Azerbaijan Mushfig Alasgarli, chairman of CJSC "Azerbaijan Television and Radio Broadcasting" Rovshan Mammadov, head of the "Yeni Musavat" media group Rauf Arifoglu, director general of the "Real Analysis Information Center" Mirshahin Agayev, director of the "Report" News Agency Fuad Huseynaliyev and other well-known media representatives and experts attended the roundtable.