İctimai Televiziya və Radio Yayımları Şirkəti baş direktorunun səlahiyyət müddətinin başa çatması ilə əlaqədar bu vəzifəyə seçilmək üçün namizədlərin sənədlərinin qəbulu başa çatmışdır.
16.05.2022 13:32
İctimai Televiziya və Radio Yayımları Şirkəti baş direktoru vəzifəsinə 8 nəfər iddiaçı – Nəsirov Rəşad Barat oğlu, Məmmədzadə Tural Sahib oğlu, Həsənov Anar Bəybala oğlu, Abbasova Təranə Süleyman qızı, Qasımov Balakişi Ələkbər oğlu, Əliyev Ədalət İsaxan oğlu, Əlizadə Üzeyir Əli oğlu, Nağıyev Anar Əlişah oğlu sənədlərini təqdim etmişdir.
"İctimai televiziya və radio yayımı haqqında" Azərbaycan Respublikası Qanununun 20.1.3, 21.1-ci maddələrinin tələblərinə uyğun olaraq namizədin seçilməsi üçün İctimai Televiziya və Radio Yayımları Şirkəti baş direktoru vəzifəsinə namizədlərin sənədləri İctimai Televiziya və Radio Yayımları Şirkəti Yayım Şurasına təqdim edilmişdir.

The acceptance of documents of candidates for election to the post of General Director of Public Television and Radio Broadcasting Company due to the expiration of the term of office of the current General Director has been completed.
16.05.2022 13:32
8 applicants – Rashad Nasirov, Tural Mammadzade, Anar Hasanov, Tarana Abbasova, Balakishi Gasimov, Adalat Aliyev, Uzeyir Alizade, Anar Nagiyev - presented documents to the position of General Director of Public Television and Radio Broadcasting Company.
In accordance with Articles 20.1.3 and 21.1 of the Law of the Republic of Azerbaijan "On Public Television and Radio Broadcasting" the documents of the candidates for the position of General Director of Public Television and Radio Broadcasting Company have been submitted to the Broadcasting Council of Public Television and Radio Broadcasting Company.