Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurasında ümumölkə televiziya kanallarının rəhbərləri ilə görüş keçirilmişdir.
19.07.2022 10:47
18 iyul 2022-ci il tarixdə Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurasında ümumölkə televiziya kanallarının rəhbərləri ilə görüş keçirilmişdir.
Görüşdə Şura sədri İsmət Səttarov son bir ildə Şuranın həyata keçirdiyi fəaliyyət, "Media haqqında" Azərbaycan Respublikası Qanununun qəbul olunmasından sonra audiovizual media sahəsindəki son durum, yekunlaşan televiziya mövsümü ərzində televiziya kanallarında aparılmış monitorinqlərin nəticələri, mövcud nöqsanlar, əldə olunmuş pozitiv inkişaf dinamikası, yeni mövsümdə audiovizual media sahəsində gözlənən yeniliklər barədə danışmışdır.
Daha sonra ümumölkə televiziya yayımçılarının rəhbərləri çıxış etmiş, "Media haqqında" qanununun qəbul olunmasından sonra, həmçinin, Şuranın fəaliyyəti nəticəsində audiovizual mediada mövcud durumla bağlı gözlənti və perspektivlər haqqında söhbət açmışlar. Görüşdə yayımçıların rəhbərləri ilə Şura sədri arasında sahə üzrə mövcud problemlərin müzakirəsi aparılmışdır.

The Audiovisual Council of the Republic of Azerbaijan held a meeting with the heads of nationwıde television channels.
19.07.2022 10:47
On July 18, 2022 in the Audiovisual Council of the Republic of Azerbaijan held a meeting with the heads of nationwide television channels.
At the meeting, Chairman of the Council Ismat Sattarov discussed the activities of the Council during the year, the current situation in the field of audiovisual media after the adoption of the Law of the Republic of Azerbaijan "On Media", the results of monitoring conducted on television channels during the completed television season, existing shortcomings, positive development dynamics, expected innovations in the field of audiovisual media in the new season.
Then the heads of nationwide television broadcasters explained the expectations and prospects regarding the situation in audiovisual media that has developed since the adoption of the law "On Media", as well as in result of the activities of the Council. During the meeting the problems existing in this area were discussed between the heads of broadcasters and the Chairman of the Council.