Audiovizual media subyektlərinin texniki heyəti üçün keçirilən iki moduldan ibarət təlimlər başa çatmışdır
18-21 dekabr 2023-cü il tarixlərində Medianın İnkişafı Agentliyi, Audiovizual Şura və ADA Universitetinin birgə təşkilatçılığı ilə audiovizual media subyektlərinin texniki heyəti üçün keçirilən iki moduldan ibarət təlimlər başa çatmışdır.
Təlimlərin son günündə İctimai Televiziya və Radio Yayımları Şirkətində texniki heyət üçün televiziya studiyasında və aktual çəkilişlərdə istifadə olunan işıq mənbələri, studiya və xarici tətbiqlər, tək kamera və ikili kamera çəkilişi mövzularında praktiki təlim keçirilmiş, həmçinin nümunə çəkilişlər aparılmışdır.
Təlimin bağlanış mərasimində çıxış edən Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurasının üzvü Mübariz Əsgərov audiovizual mediada yeni texnologiyaların tətbiqi, eləcə də proseslərin rəqəmsallaşmasının vacibliyini vurğulamış, eyni zamanda bu sahədə Türkiyədə fəaliyyət göstərən media subyektlərinin təcrübəsinin öyrənilməsinin faydalı olacağını bildirmişdir.

The two-module trainings organized for the technical personnel of audiovisual media entities have been completed
The two-module trainings held from 18 to 21 December 2023, jointly organized by the Media Development Agency, the Audiovisual Council and ADA University for the technical personnel of audiovisual media entities have been completed.
On the concluding day of the training at the Public Television and Radio Broadcasting Company, hands-on training was held to the technical personnel on light sources used in the TV studio and in real shoots, studio and external applications, single-camera and dual-camera shooting. In addition, some test filming was carried out.
Speaking at the closing ceremony of the training, member of the Audiovisual Council of the Republic of Azerbaijan, Mubariz Askerov stressed the importance of application of new technologies in audiovisual media, digitization of processes, and underlined that studying the experience of media entities operating in this field in Turkiye is very valuable.