Medianın İnkişafı Agentliyinin təşkilatçılığı ilə “İctimai proseslər media müstəvisində” mövzusunda Forum keçirilmişdir
03.05.2024 15:49
3 may 2024-cü il tarixində Medianın İnkişafı Agentliyinin təşkilatçılığı ilə "İctimai proseslər media müstəvisində" mövzusunda Forum keçirilmişdir. Açılış mərasimində Medianın İnkişafı Agentliyinin İcraçı direktoru Əhməd İsmayılov, Azərbaycan Respublikasının əmək və əhalinin sosial müdafiəsi naziri Sahil Babayev, Azərbaycan Respublikasının Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Bahar Muradova, Milli Məclisin deputatı, Ailə, qadın və  uşaq məsələləri komitəsinin sədri Hicran Hüseynova çıxış etmişlər.
Forum "Narkomanlığa qarşı mübarizədə mediadan düzgün istifadə", "Sosial məsələlərin, həmçinin məişət zorakılığı və erkən nikah kimi həssas mövzuların mediada düzgün işıqlandırılması", "Mediada kiberbullinqə qarşı effektiv mübarizə və kiber maarifləndirmə" və "Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili"ndə media gündəmi" mövzularında təşkil olunmuş panel sessiyalar ilə davam etmişdir.

A forum on "Public processes at the media level" was organized by the Media Development Agency.
On May 03, 2024 a forum on "Public processes at the media level" organized by the Media Development Agency was held.
At the opening ceremony Ahmed Ismayilov, Executive Director of the Media Development Agency, Sahil Babayev, Minister of Labour and Social Protection of Population of the Republic of Azerbaijan, Bahar Muradova, the Chair of the State Committee for Family, Women and Children Affairs of the Republic of Azerbaijan, Hijran Huseynova, MP and the Chair of Parliament’s Committee for Family, Women and Children Affairs delivered speeches.
The forum then proceeded with panel sessions on "Proper use of the media in combatting drug addiction", "Proper media coverage of social issues, as well as sensitive topics such as domestic violence and early marriage", "Effective fight against cyberbullying in the media and cyber awareness" and "Media Agenda in the Year of Solidarity for a Green World".