"Narkomanlığa qarşı mübarizədə mediadan düzgün istifadə" adlı panel sessiya təşkil edilmişdir
3 may 2024-cü il tarixində Medianın İnkişafı Agentliyinin təşkilatçılığı ilə "İctimai proseslər media müstəvisində" mövzusunda keçirilən Forum çərçivəsində "Narkomanlığa qarşı mübarizədə mediadan düzgün istifadə" adlı panel sessiya təşkil edilmişdir.
Audiovizual Şuranın aparat rəhbəri Fazil Novruzovun moderatorluğu ilə keçən sessiyada narkotik vasitələrin, psixotrop maddələrin qanunsuz dövriyyəsi və narkomanlığın yayılması ilə mübarizədə həyata keçirilən tədbirlər barədə məlumat verilmiş, bəşəriyyətin böyük bəlasına qarşı mübarizədə medianın üzərinə önəmli məsuliyyət düşdüyü qeyd edilmiş, aidiyyatı dövlət qurumları ilə media subyektləri arasında qarşılıqlı fəaliyyətin daha da gücləndirilməsinin əhəmiyyəti vurğulanmışdır.

A panel session was held on “Proper use of the media in combatting drug addiction”
On May 3, 2024 within the framework of the forum "Public Processes at the media level" organized by the Media Development Agency, a panel session was held on "Proper use of the media in combatting drug addiction".
At the session moderated by Fazil Novruzov, the Head of the Office of the Audiovisual Council, information was presented on measures taken to combat illicit trafficking in narcotic drugs, psychotropic substances and the spread of drug addiction. The high responsibility of the media in the fight against the real scourge of humanity was noted, the importance of further strengthening cooperation between relevant government bodies and media entities was emphasized.
The panel session then proceeded with questions from media representatives and a discussion on this issue.