Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurasında Özbəkistan nümayəndə heyəti ilə görüş keçirilmişdir
29 sentyabr 2025-ci il tarixində Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurasının sədri İsmət Səttarov II Azərbaycan – Özbəkistan Media Forumunda iştirak məqsədilə ölkəmizdə səfərdə olan Özbəkistan nümayəndə heyəti ilə görüşmüşdür.
İsmət Səttarov “Rəqəmsal Transformasiya və Media” mövzusunda II Azərbaycan-Özbəkistan Media Forumunun Azərbaycanda keçirilməsindən məmnunluq duyduğunu qeyd etmiş, belə tədbirlərin iki qardaş ölkə arasındakı əlaqələrin daha da gücləndirilməsi üçün mühüm əhəmiyyət kəsb etdiyini vurğulamışdır.
Azərbaycan Respublikası ilə Özbəkistan Respublikası arasında media sahəsində əməkdaşlığın inkişafı üzrə "Yol Xəritəsi"nin əhəmiyyətinə toxunan Audiovizual Şuranın sədri bildirmişdir ki, Azərbaycan və Özbəkistan media qurumları, o cümlədən yayımçılar arasında əməkdaşlıq sürətlə inkişaf edir.
Özbəkistan nümayəndə heyətinin rəhbəri, Özbəkistan Respublikası Prezidenti Administrasiyasının Kommunikasiya şöbəsinin sektor müdiri Dilşod Saidjanov iki ölkə arasında strateji tərəfdaşlıq əlaqələrinin hazırki vəziyyətindən məmnunluğunu ifadə etmişdir. Media sahəsində birgə layihələrin icrası üçün geniş potensialın olduğunu qeyd edən Dilşod Saidjanov bildirmişdir ki, qarşılıqlı səfərlər, informasiya və təcrübə mübadiləsi münasibətlərin dərinləşməsində çox böyük rol oynayır.

A meeting with the delegation of Uzbekistan was held at the Audiovisual Council of the Republic of Azerbaijan
On September 29, 2025 Ismat Sattarov, Chairman of the Audiovisual Council of the Republic of Azerbaijan, met with the delegation of Uzbekistan visiting our country to participate in the 2nd Azerbaijan-Uzbekistan Media Forum.
Ismat Sattarov noted his pleasure that the 2nd Azerbaijan-Uzbekistan Media Forum on the theme "Digital Transformation and Media" is being held in Azerbaijan, emphasizing that such events play an important role in further strengthening the ties between the two brotherly countries.
Touching upon the importance of the Roadmap on the Development of Cooperation between the Republic of Azerbaijan and the Republic of Uzbekistan in the field of media, the Chairman of the Audiovisual Council noted that cooperation between the media organizations of Azerbaijan and Uzbekistan, including broadcasters, is rapidly developing.
Dilshod Saidzhanov, head of the delegation of Uzbekistan, head of the sector of the Communications Department of the Presidential Administration of the Republic of Uzbekistan expressed his satisfaction with the current state of strategic partnership relations between the two countries. Noting the great potential for the implementation of joint projects in the field of media, Dilshod Saidzhanov stated that mutual visits, exchange of information and experience play a significant role in deepening relations.