Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurası Bakı Dövlət Universitetinin Jurnalistika fakültəsində seminar-təlim keçirmişdir
28 Noyabr 2025-ci il tarixində Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurası Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Jurnalistika fakültəsinin tələbələri üçün növbəti maarifləndirici seminar-təlim təşkil etmişdir. Tədbir Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurası, Medianın İnkişafı Agentliyi və Bakı Dövlət Universiteti arasında imzalanmış müvafiq Anlaşma Memorandumuna uyğun olaraq keçirilmişdir.
Seminarın açılışında çıxış edən BDU-nun Jurnalistika fakültəsinin dekan müavini Samir Xalidoğlu Audiovizual Şura tərəfindən mütəmadi olaraq təşkil edilən bu cür təlimlərin tələbələr üçün yüksək səmərəliliyini və müsbət nəticələrini xüsusi vurğulamışdır.
Daha sonra Audiovizual Şuranın Kommunikasiya sektorunun müdiri Taleh Quliyev qurumun fəaliyyət istiqamətləri, xüsusilə uşaq hüquqlarının qorunması ilə bağlı həyata keçirilən tədbirlər, o cümlədən sözügedən sahədə audiovizual media subyektlərinin maarifləndirilməsi barədə tələbələrə ətraflı məlumat vermişdir.
Tədbirin növbəti hissəsində Şuranın Hüquq və beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin baş məsləhətçisi Ayxan Sadıqlı "Audiovizual mediada uşaq hüquqları" mövzusunda geniş təqdimatla çıxış edib. O, tələbələrə tətbiq edilən qanunvericilik normaları, tənzimləmə mexanizmləri, hüquqi aspektlər, habelə qurumun qanunvericiliklə müəyyən edilmiş səlahiyyət və öhdəlikləri haqqında ətraflı məlumat çatdırmışdır.

The Audiovisual Council has organized seminar-training in the Faculty of Journalism at Baku State University
On November 28, 2025 the Audiovisual Council of the Republic of Azerbaijan conducted an awareness-raising seminar-training for students of the Faculty of Journalism at Baku State University (BSU), organized within the framework of the Memorandum of Understanding between the Audiovisual Council of the Republic of Azerbaijan, the Media Development Agency and Baku State University.
Opening the seminar, Samir Khalidoglu, Deputy Dean of the Faculty of Journalism of BSU, highlighted the high effectiveness and positive results of Audiovisual Council's regular training sessions for students.
Later, Taleh Guliyev, Head of the Division of Communications of the Audiovisual Council, provided students with detailed information on the Council’s key areas of work, focusing particularly on the measures implemented to protect children's rights, including awareness-raising activities carried out for audiovisual media entities in this area.
Next, Aykhan Sadigly, chief adviser of the Department of the law and international cooperation of the Audiovisual Council, gave a comprehensive presentation on "Children’s Rights in Audiovisual Media", informing students about the relevant legislation, regulatory tools, as well as the Council’s legally mandated powers and responsibilities in this field.